• YouTube Social  Icon
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2023 by  Emilia Carter. Proudly created with Wix.com

Co to sesje lifestyle i dlaczego warto spróbować?

Aktualizacja: 29 gru 2018

Co kryje się pod szerokim pojęciem lifestyle? I czy nie można tych sesji nazwać po prostu codziennymi? Pewnie, że można. Właściwie to można wszystko, bo sesje lifestyle takie właśnie są.

Problem z takimi sesjami, które zresztą uwielbiam, jest taki, że trzeba zaprosić fotografa do domu.... 😱😱😱 i tu zaczynają się schody.

Po pierwsze, przecież codzienne życie jest takie nudne. Przecież nic się w domu nie dzieje. Wszystkie kąty znane na wylot. Co ciekawego może być w domu❓❓❓otóż w domu są emocje! Najprawdziwsze, szczere do granic emocje. Nie ma spiny, a przynajmniej nie takiej jak na sesji w studio, bo przecież człowiek jest na znanym mu terenie. Jest u siebie. To fotograf wkracza na nieznany sobie teren. A szczerość i prawdziwe emocje o jest to co nam się na zdjeciach podoba, czego często nie potrafimy nazwać.

Po drugie, przecież mam stare meble, poplamioną kanapę i już dawno przydałoby się malowanie. No tak znam to, tez tak mam w domu. Mój dom, choć bardzo bym chciała, nie przypomina tego z katalogów. Nie jest ani glamour, ani stylish ani nawet eklektyczny. Dawno przydałby się remont, dziecko spełnia się artystycznie malując po ścianach, a łazienki pamiętają późny PRL. Tylko tego na moich zdjęciach nie widać. Choć w mojej kolekcji są zdjęcia z łazienki, kuchni, salonu, to nie tło stanowi o zdjęciu, bo na pierwszym planie są emocje.

Po trzecie, przecież przy dwójce/trójce a czasem i jednym dziecku jest wieczny bałagan! No jest. To też znam doskonale. Mam 1,5 roczne dziecko, troche starszego, kłaczącego na potęgę psa, kota, męża a sama pracuje. TAK, tez mam bałagan. Taki bałagan, a szczególnie porozrzucane zabawki to świetny wieloplan na zdjęciu. Zawsze można zrobić super ujęcie zza klocków lego czy resoraków.

I po ostatnie. Przecież w domu nie chodzę ubrana w szpilki i małą czarną 😕 Ja też nie. Nie ukrywajmy, wszyscy kochamy dresy i pidżamy do południa w niedzielę.

Bo w nich możemy się kulać po podłodze, budować wieże, robić z dzieckiem samoloty i skakać po kanapie 😊 Te dresy wyzwalają w nas emocje‼️ Pozwalają być sobą, nie ograniczają. A czy można zrobić sesje lifestyle w wersji glamour? Pewnie, że można. Wszystko można.

Pozdrawiam Was serdecznie i zapraszam na sesje lifestyle. Zaproś fotografa do domu 📸.


138 wyświetlenia